Jak działa usługa Google Live Traffic?

Paweł 13 sierpnia 2011 1
Jak działa usługa Google Live Traffic?

Kilkanaście dni temu, użytkownicy iPhone’ów mogli zaobserwować nowe oznaczenia w aplikacji Maps, w trakcie przeglądania mapy dowolnego miasta. Kolorowe poświaty obecne na drogach pewnie każdemu użytkownikowi rzuciły się w oczy. Jest to nic innego, jak znaki usługi Google Live Traffic, której zadaniem jest informowanie użytkownika o korkach na drodze. Jak to działa? Jak odczytywać oznaczenia Live Traffic? Wyjaśnienie poniżej.Z usługą Live Traffic użytkownicy mogli się spotkać znacznie wcześniej. Jednak taka opcja przysługiwała wyłącznie właścicielom Androidów, którzy mieli możliwość korzystania z bezpłatnej nawigacji Google’a, co oznacza, że w Polsce nikt dostępu do Live Traffic wcześniej nie miał. Jednak w końcu jest, nie tylko w Androidach, ale także na systemie Apple iOS.

Przyjrzyj się poniżej zamieszczonej grafice:

Jak widzisz, są trzy rodzaje oznaczeń ruchu: zielone, pomarańczowe oraz czerwone. To pierwsze oznacza, że na danej ulicy jest korek, ale nie intensywny, można swobodnie jechać. Oznaczenie pomarańczowe jest tożsame ze średnio zaawansowanym korkiem. Też do przeżycia, choć bardziej intensywny niż ten zielony. Pozostaje oznaczenie czerwone. Te zaś oznacza, że droga jest bardzo zakorkowana i można trochę na niej postać.

Baza Live Traffic jest aktualizowana przez serwery Google’a co kilka minut, więc można powiedzieć, że dane na drogach są jak najbardziej aktualne i można zaufać aplikacji. Poza tym sprawdziłem w terenie jak to jest z tym Live Traffic i faktycznie, gdzie było oznaczenie czerwone, tam ciężko było przejechać.