Jailbreak dla Samsungów z Windows Phone

Paweł 3 stycznia 2012 0
Jailbreak dla Samsungów z Windows Phone

Nie tylko iPhone’y zmagają się z jailbreakiem. Na rynku bowiem, obok Androida, mamy jeszcze system Windows Phone, a w jego przypadki odblokowywanie softu też nazywamy jailbreakiem. Choć z racji małej popularności tego systemu raczej nie interesujemy się tematem odblokowania Windows Phone, to dziś jednak zrobimy wyjątek. Poniżej znajdziesz sposób na odblokowanie systemu Windows Phone zainstalowanego w telefonach Samsung.Możliwość odblokowania WP w Samsungach nie jest niczym nowym. Jeżeli jesteś bardzo zdesperowany, możesz w pełni odblokować swój system stając się deweloperem Microsoftu, płacąc jedynie 99 dolarów, albo możesz skorzystać ze świeżo zaprezentowanego narzędzia Chevron, które na swój sposób odblokuje Twój system za 9 dolarów. Ale jeżeli nie w głowie ci płacenie za możliwość odblokowania softu, skorzystaj z zaprezentowanego niżej poradnika, który zapewni ci większe pole do popisu na jailbreakowanym sofcie niż Chevron.

Przed przystąpieniem do poradnika upewnij się, że masz zainstalowaną możliwe najnowszą wersję oprogramowania w swoim smartfonie. Odblokowywanie Samsunga z WP opisanym niżej sposobem jest bardzo podobne do odblokowywania iOS-a przy pomocy narzędzia jailbreakme.com – niemal wszystko robi się z poziomu przeglądarki.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych instrukcji.

Instrukcja

  1. Z poziomu przeglądarki otwórz adres http://windowsphonehacker.com/windowbreak.
  2. Na stronie pośredniczącej w jailbreaku ujrzysz dwa przyciski: Read more oraz WindowsBreak Me. Oczywiście wybierz ten drugi.
  3. Po chwili pojawi się mało zrozumiała dla zwykłego użytkownika strona, ale od razu mówię – wybierz opcję siódmą, nazwaną windowsbreak. Nawet jeśli nazwa pliku nie jest w pełni dostępna w trybie portretowym, obrócenie ekranu naprawi tę niedogodność.
  4. Rozpoczęcie pobierania wybranego pliku XML spowoduje otworzenie nowej karty w Internet Explorerze. Nie rób nic, po prostu zamknij przeglądarkę przyciskiem Start.
  5. Udaj się do aplikacji Phone i wybierz numer ##634#. Spowoduje to otwarcie menu diagnostycznego.
  6. Wprowadź kombinację *#9908#. Otworzy się lista, na której musisz wybrać opcję znajdującą się na samym dole, powiązaną z narzędziem windowsbreak.
  7. Naciśnij Save.
  8. Odczekaj minutę i zrestartuj urządzenie.

Choć windowsbreak świetnie współpracuje z Samsungami, deweloper zaznaczył, że wkrótce pojawi się też wsparcie dla urządzeń HTC oraz Nokia. Więcej na temat opisanej wyżej kombinacji można przeczytać na forum windowsphonehacker.