iPad w końcu dostanie Siri?

Paweł 5 czerwca 2012 0

Tajemnicze źródła serwisu 9to5mac donoszą, że podczas zbliżającej się wielkimi krokami konferencji WWDC Apple zaprezentuje oprogramowanie iOS 6, którego jedną z bardziej istotnych nowości będzie Siri dla iPada.Tablet Apple’a dostał już wcześniej namiastkę Siri, a mianowicie system dyktowania treści. Jest to jednak nic w porównaniu z pełnym pakietem możliwości osobistego asystenta iOS. W pełni funkcjonalna Siri nie tylko rozpoznaje mowę i przetwarza ją na tekst, ale też ustawia budziki, zarządza odtwarzaniem muzyki, sprawdza pogodę i wykonuje wiele innych ciekawych rzeczy, które przydają się w codziennym życiu. A gdy komuś się po prostu nudzi, to można wykorzystać Siri jako rozmówcę z dość ciętym i zjadliwym językiem.

W Sieci krążyły plotki, że uruchomienie Siri na iPadach jest niemożliwe z uwagi na umiejscowienie i czułość mikrofonu. Informator 9to5mac kategorycznie zaprzecza tym informacjom, twierdząc, że mikrofon w iPadach jest porównywalny z mikrofonem iPhone’a 4S, więc nie jest to możliwe, aby tabletowa wersja Siri była przygłucha.

Siri w iPhonie 4S uruchamiana jest na całym ekranie. Na iPadach ma być uruchamiana pod postacią niewielkiego okna u dołu ekranu. Z uwagi na rozmiary ekranów iPhone’a 4S (3,5 cala) oraz iPada (9,7 cala), jest to zrozumiałe rozwiązanie. Sposób wywoływania okna Siri jest taki sam jak w iPhonie, czyli poprzez krótkie przytrzymanie przycisku home.

Według informatora, Apple testował Siri na iPadzie 3 oraz iPadzie 2 już od dłuższego czasu. Spekuluje się, że Siri zostanie wdrożona wyłącznie na pokład nowego tabletu, choć nic nie jest przesądzone.

Konferencja WWDC, podczas której Apple najprawdopodobniej zaprezentuje szóstą generację systemu iOS, rozpocznie się już 11. czerwca i potrwa cztery dni.

źródło