Instamail Photo – wysyłanie nieograniczonej liczby zdjęć mailem na iOS

Paweł 3 września 2012 0

Jednym z wielu ograniczeń iOS-a jest maksymalna liczba wysyłanych zdjęć w jednym mailu – wynosi ona dokładnie 5. Nieważne czy zdjęcia mają po 3 czy 30 megabajtów – pięć i koniec. Jak pozbyć się tego limitu?Okazuje się, że lekarstwo od dłuższego czasu dostępne jest w App Store i nazywa się Instamail Photo. Dzięki tej aplikacji można dołączyć do wiadomości e-mail dowolną ilość zdjęć. Co więcej, wysłanie owej wiadomości odbędzie się przez systemową aplikację Mail. Jak więc to działa?

Instamail Photo służy wyłącznie pomijaniu wspomnianego ograniczenia w aplikacji Mail. Po uruchomieniu Instamail Photo ujrzysz wielki przycisk z pinezką. Jego naciśnięcie spowoduje wyświetlenie Rolki z aparatu, na której będziesz musiał wskazać wszystkie zdjęcia, które chcesz wysłać. Gdy to zrobisz, przejdź do ich wysłania przyciskiem Done. Spowoduje to przeniesienie zdjęć do karty nowej wiadomości aplikacji Mail. Wówczas wystarczy wprowadzić adres  mailowy odbiorcy i wysłać wiadomość. O jej poprawnym nadaniu zostaniesz stosownie poinformowany.

Należy jednak mieć na uwadze, że aplikacja InstamailPhoto, choć pomija zabezpieczenia iOS-a związane z maksymalnie pięcioma zdjęciami w mailu, to nie jest w stanie ominąć zabezpieczeń naszych operatorów pocztowych. Oznacza to, że jeśli Gmail ma limit 25 MB, to możemy do maila dołączyć taką ilość zdjęć, która nie przekroczy konkretnego limitu.

Aplikację Instamail Photo, dostępną zarówno dla iPada, jak i iPhone’a, można pobrać za darmo z App Store’a.