Instalacja WP7 Mango beta 2 dla wcześniejszych posiadaczy NoDo

Paweł 15 sierpnia 2011 0
Instalacja WP7 Mango beta 2 dla wcześniejszych posiadaczy NoDo

Kilka tygodni temu na łamach blogu HelpGSM zaprezentowałem krótki poradnik, wyjaśniający, jak najszybciej zainstalować system Windows Phone 7 Mango na telefonach, które wcześńiej zostały wyposażone w aktualizację NoDo. Z czasem jednak użytkownicy zaczęli się skarżyć, że pierwsza wersja testowa Mango jest najeżona błędami, przez co Microsoft udostępnił betę numer dwa. Poniżej znajdziesz poradnik, jak ją zainstalować na twoim smartfonie. Wymagania

Zanim przystąpisz do wgrywania Mango beta 2, musisz zapoznać się z wymaganiami instalacji. Po pierwsze, bateria twojego smartfona musi być naładowana przynajmniej w 60 procentach. Po drugie, sprawdź, czy wymagania sprzętowe aktualizacji Mango są dla ciebie odpowiednie. Jeśli twoje urządzenie obsługuje maksymalnie NoDo, to możesz zamknąć tę stronę – procedura nie jest możliwa dla ciebie.

Nie musisz być deweloperem, aby zainstalować Mango beta 2. Jedynym wymogiem jest posiadanie smartfona z wgraną wcześniej aktualizacją NoDo.

Instrukcja

  1. Pobierz ze strony Microsoftu program WPSupport Tool w odpowiedniej dla ciebie wersji: 32 bity lub 64 bity.
  2. Zainstaluj pobrany program i zamknij okno instalatora.
  3. Pobierz na pulpit archiwum MangoForAll i wypakuj jego zawartość.
  4. Podłącz telefon kablem USB do komputera. Powinno pojawić się okno Zune – zamknij je.
  5. Uruchom plik update.bat z pobranego w punkcie 3 archiwum..
  6. Powyższa operacja spowoduje wyświetlenie wiersza poleceń. Uważnie wybieraj następujące opcje: Utwórz kopię zapasową -> Określ swoje uprawnienia -> Zapisz plik swojej kopii w folderze Mango for All.
  7. Otworzy się okno Zune z informacją, że dostępna jest aktualizacja oprogramowania. Zaakceptuj powiadomienie i uruchom Zune ponownie – zobaczysz kolejne powiadomienie o aktualizacji. Zainstaluj je – to Mango beta 2.

Pamiętaj, że redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania wyżej zamieszczonych instrukcji.