Instalacja gier z WebOS na Maemo

Marcin 8 października 2011 0
Instalacja gier z WebOS na Maemo

Znane powiedzenie głosi, że „jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”. Prawda ta sprawdza się również w świecie sprzętu elektronicznego. Jedne produkty posiadają cechy, których inne mogą pozazdrościć, ale nie we wszystkim są doskonałe. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wzięcie z każdego, co oferuje najlepsze i spakowanie w jedno urządzenie. Tak się jednak nie da i właśnie z tego powodu trzeba sobie radzić inaczej. Na przykład użytkownicy, którzy chcieliby urochomić gry z systemu WebOS na Nokii N900 powinni zainteresować się WebOS Games Managerem.

Instalacja

Instalacja  wymaga aktywnego połączenia z internetem i repozytorium Extras- devel. Polecam instalowanie aplikacji z poziomu Faster Application Managera, który pilnuje, aby instalowane były wszelkie zależności niezbędne do działania programu (nie samych gier!). Ewentualnie można również instalować z poziomu x Terminala komendą:

root
apt-get install wgames

Prócz WebOS Games Menagera będzie nam również potrzebna gra w formacie .ipk, jak na przyklad Need for Speed Undercover. Ściągniętą grę umieszczamy w katalogu N900/Downloads (domyślnie, ale nie jest to konieczne). Nastepnie uruchamiamy WebOS Games Manager, zaznaczamy grę z listy i wciskamy „Install” (lub wskazujemy, gdzie znajduje się .ipk i dopiero instalujemy). W menu telefonu pojawi się nowa ikona, pod którą będzie się ukrywała zainstalowana gra. Poniżej kilka zrzutów z samego programu oraz film z grą.

Miłej zabawy!