Instalacja CyanogenMod 9 i MIUI 4 na HTC One X

Paweł 1 maja 2012 0

Smartfon HTC One X ostatnimi tygodniami niewątpliwie świeci triumfy. Jednak mimo genialnej specyfikacji, deweloperzy chcą wycdusić z urządzenia jak najwięcej się da tworząc dla niego rozmaite modyfikacje. Nie jest dziwne więc, że zdolni programiści dołożyli wszelakich starań, aby uruchomić na One X popularne modyfikacje CyanogenMod 9 oraz MIUI 4. Jak się w nie zaopatrzyć?Zarówno CyanogenMod 9, jak i MIUI 4 to wersje eksperymentalne, w których jeszcze nie wszystko działa sprawnie. W przypadku tego pierwszego wiadomo już, że nie działa obsługa aparatu, urządzenie ma problemy z łączeniem się do punktów dostępowych WiFi, a także z nawiązywaniem połączeń z siecią 3G następuje dosyć powoli. Nie ma się jednak co martwić o funkcjonalność przycisku menu, który jest obecny w starszych Androidach, umożliwiając dostęp do menu aplikacji. Autorzy CyanogenModa rekalibrowali działanie przycisków w taki sposób, że Menu jest imitowany przyciskiem multitaskingu.

MIUI 4 jest raczej raczej w pełni funkcjonalny, jednak jako że jest to ‘wyciek’, modyfikacja nie zostałą jeszcze skrzętnie dopieszczona przez swoich autorów. Ale jeśli mimo to chcesz zainstalować jedną z kombinacji opisanych wyżej na swoim wspaniałym HTC One X, to podążaj za instrukcjami zamieszczonymi niżej.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych niżej instrukcji.

CyanogenMod 9 (wersja czterordzewniowa)

 1. Pobierz paczkę cm_endeavoru-ota-eng.noeri-003.zip za pośrednictwem wskazanego linka i wypakuj zawartośc archiwum na komputerze.
 2. Podłącz smartfona do komputera przez USB.
 3. Wyłącz telefon. Gdy zostanie całkowicie wyłączony, wciśnij naraz przycisk zmniejszający głośność oraz Power celem uruchomienia urządzenia w trybie recovery.
 4. Uruchom terminal na komputerze i wpisz następującą komendę: fastboot flash boot boot.img. Wówczas nastąpi automatyczne wypakowanie pliku boot.img z pobranego na początku archiwum i automatyczne sflashowanie do do telefonu.
 5. Uruchom ponownie One X i od tej pory powinieneś na ekranie zobaczyć CyanogenModa 9.

MIUI 4

Instalacja MIUI wymaga odblokowanego bootloadera i recovery CWM. Dobrze jest w tym przypadku mieć zainstalowany pakiet HTC Sync.

 1. Pobierz paczkę z niezbędnymi plikami przy pomocy tego linka i skopiuj ją na kartę pamięci telefonu.
 2. Wypakuj plik boot.img z pobranej paczki.
 3. Zakładając, że masz Fastboota, skopiuj plik boot.img do jego folderu.
 4. Wyłącz telefon i uruchom pownownie w trybie fastboot poprzez uruchamianie telefonu poprzez przycisk głośności i Power, a następnie wskazanie opcji Fastboot.
 5. Otwórz wiersz poleceń i wpisz cd c:\Fastboot (zakładając, że folder Fastboota jest na dysku C)
 6. Następnie wpisz fastboot devices, zaakceptuj komendę, a potem fastboot flash boot boot.img.
 7. Gdy proces zostanie zakończony, odłącz telefon od komputera i w telefonie wybierz opcję HBOOT poprzez przycisk Power. Następnie wybierz opcję Recovery, a potem uruchom urządzenie w trybie recovery.
 8. Gdy żądany tryb zostanie uruchomiony, wybierz opcję install zip from sdcard, a następnie naciśnij choose zip from sd card. W tym momencie musisz wskazać plik z paczką MIUI na karcie pamięci telefonu.
 9. Gdy proces odbiegnie końca, wybierz przycisk go back, a następnie reboot system now, aby uruchomić ponownie telefon z działającym modem MIUI.