Informacje o korkach także na WP7

Paweł 20 października 2011 0
Informacje o korkach także na WP7

Użytkownicy mobilnej platformy Microsoftu – Windows Phone – doskonale wiedzą, że ciężko na tym systemie z dostępem do różnych usług Google’a, a wiadomo, że nieodzowną funkcjonalnością google’owskich map jest Live Traffic, czyli system informacji o korkach korkach drogowych (co, swoją droga, działa naprawdę świetnie). Jeśli jesteś użytkownikiem WP7 i też chciałbyś mieć możliwość sprawdzania stanu na drogach, to, jak najbardziej, masz taką możliwość. Jednak w tym wypadku nie będziesz używał map Google’a, a produktu Navigona – Traffic4All.Wszyscy wiemy, że Navigon specjalizuje się w dostarczaniu usług lokalizacyjnych i nawigacje od tego producenta są naprawdę dobre i godne uwagi każdego użytkownika. Nas jednak interesuje Traffic4All, czyli aplikacja działająca bardzo podobnie do Google Live Traffic.

Informowanie o korkach przez aplikację jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację, wskazać interesującą cię lokalizację i poczekać, aż system załaduje informację o ruchu na drogach w wybranym miejscu. Następnie powiększ mapę, aby zobaczyć, czy w danej lokalizacji są korki. Zielone oznaczenie tożsame jest z brakiem korków. Pomarańczowe – lekki ruch i czerwone – wielki korek.

Na szczególną uwagę Traffic4All zasługują dwie funkcje: prognozowanie korków (forecast) oraz tzw. Incident reporting.

Ta pierwsza opcja polega na orientacyjnym przewidywaniu, o której w danym miejscu jaki będzie korek. Prognozy działają na podstawie zbieranych przez użytkowników danych i wyświetlane są automatycznie. Na przykład przez cały dzień na ulicy Grodzkiej ruchu nie ma, ale około 15 czasami tworzą się lekkie korki.

Zaś druga funkcja służy informowaniu użytkowników o wypadkach lub nagłych remontach na drogach, które jeszcze nie zostały uwzględnione w aplikacji. W tym wypadku nie polegamy na automacie, a zgłoszeniach innych użytkowników.

Aplikacja Traffic4all dostępna jest w dwóch wariantach w Marketplace: darmowym, z reklamami i pewnymi ograniczeniami oraz płatnym 1,29 dolara.