FlagPaint – kolory powiadomień bazujące na kolorach ikon

Paweł 24 listopada 2012 0

Mimo że Cydia jest już przesycona różnymi drobnymi narzędziami modyfikującymi wygląd iOS-a, to najwyraźniej wg deweloperów użytkownikom wciąż brakuje rozmaitości. Ostatnio bowiem udostępniono aplikację FlagPaint, której zadaniem jest dostosowanie koloru powiadomień do koloru ikon aplikacji.Aplikacja jest zarówno użyteczna, jak i ozdobna. Dzięki posługiwaniu się kolorami podczas wyświetlania powiadomień nie trzeba spoglądać na treści banerów. Gdy powiadomienie będzie zielone, szybko będzie można się zorientować, że dotyczy ono SMS-a. A jeżeli niebieskie to mail, Facebook, Twitter czy cokolwiek innego, co ma niebieską ikonę.

Wyświetlanie kolorów adekwatnych do kolorów ikon to jednak nie wszystko co oferuje FlagPaint. W ustawieniach aplikacji można też aktywować efekt półprzezroczystości paska, usunąć grafikę ikony aplikacji, wycentrować tekst na banerze lub aktywować efekt zanikania.

Stosowanie FlagPaint gryzie się nieco z koncepcją interfejsu iOS-a. To dlatego, że kolory banerów są nieco wyblakłe i – w przeciwieństwie do standardowych banerów iOS-a – nie mają zaokrąglonych rogów. Taki efekt pasuje bardziej do Windows Phone’a niż systemu Apple’a, jednak jest to subiektywna opinia.

Koszt aplikacji do 0,99 dolara. Już teraz można ją pobrać z Cydii.