Facebook dla Androida z opcją automatycznego przesyłania zdjęć

Paweł 21 września 2012 0

Niektórzy użytkownicy androidowego Facebooka zaobserwowali podejrzane zachowanie aplikacji względem portalu. Okazuje się, że aplikacja umożliwia automatyczne przesyłanie świeżo zrobionych zdjęć z telefonu na Facebooka, lokując je w folderze Synced from Phone. Jednak nie każdy ma możliwość z niej korzystania, więc póki co trzeba ją aktywować manualnie. Jak to zrobić?Okazuje się, że procedura jest banalna. Jednak aby wszystko działało zgodnie z zamierzeniami, konieczne jest posiadanie zainstalowanej najnowszej wersji Facebooka. Następnie należy uruchomić aplikację i nacisnąć w jej górnym prawym rogu na swojej nazwie użytkownika, po czym wybrać opcję Zdjęcia, a następnie Synchronizacja, a na końcu Synced from Phone. Spowoduje to aktywację interesującej nas funkcji.

Maksymalny limit na takie zdjęcia wynosi 2GB, a folder ze zdjęciami domyślnie ma rangę prywatnego. Kiedy funkcja oficjalnie zawita na Androidach? Nie wiadomo.

Następnie uruchom Facebooka na komputerze, nawiguj do swojej osi czasu i naciśnij Zdjęcia aby przejść do świeżo utworzonego albumu.