Dodatkowe opcje w natywnej aplikacji do zdjęć na iOS

Paweł 24 maja 2011 0
Dodatkowe opcje w natywnej aplikacji do zdjęć na iOS

Natywna aplikacja iPhone’a do zdjęć jest na tyle prosta i minimalistyczna, że aż niefunkcjonalna. Już raz opisywałem na łamach HelpGSM poradnik, jak wyciągnąć znacznie więcej opcji od aparatu iPhone’a, jednak jak ktoś nie lubi alternatywnych aplikacji firm trzecich, to musi się borykać z aplikacją Aparat. Niemniej jednak jest pewien sposób na minimalne zwiększenie funkcjonalności tej pozycji. Do tego potrzebujesz iPhone’a z odblokowanym oprogramowaniem oraz aplikacji PictureMe.Zadaniem tej aplikacji jest dodanie do natywnej aplikacji iPhone’a Aparat dwóch funkcji: samowyzwalacza oraz zdjęć seryjnych. Po zainstalowaniu tego programu, obok przycisku galerii w aplikacji Aparat, w rogu ekranu pojawi się nowa ikona, która będzie umożliwiała dostęp do wspomnianych funkcji. Zarówno samowyzwalacz, jak i funkcja zdjęć seryjnych mają odpowiednio włącznik oraz suwak z opcjami dla konkretnej funkcji.

Jeśli chodzi o samowyzwalacz, to możesz określić czas od 1 sekundy do 25, po których zostanie wykonane żądane zdjęcie. Zaś w kwestii funkcji zdjęć seryjnych, to funkcja działa w ten sposób, że określasz ilość zdjęć, jaką chcesz zrobić w krótkich odstępach czasowych (maksymalnie 5), po czym naciskasz przycisk odpowiedzialny za wykonanie zdjęcia. iPhone 4 jest w stanie wykonać 3 zdjęcia w czasie dwóch sekund, co jest dosyć dobrym wynikiem.

Za program PictureMe należy zapłacić w Cydia Store 1,99$. Jednak jeśli potrzebujesz znacznie bardziej rozszerzonego pakietu funkcji aparatu twojego iPhone’a, to raz jeszcze odsyłam do poradnika dotyczącego aplikacji Camera+ dla urządzeń z iOS.