Dial – szybkie inicjowanie połączeń lub SMS-ów na iOS

Paweł 18 listopada 2012 0

Czasami podczas używania pełnoekranowych aplikacji nadchodzi moment, że trzeba ekspresowo wykonać połączenie do określonego numeru lub wysłać mu SMS-a. Wówczas należy przerwać rozgrywkę, uruchomić stosowną aplikację, wysłać wiadomość lub wykonać połączenie, po czym znowu trzeba wrócić do używanej wcześniej aplikacji. Jak ten proces w znaczny sposób przyspieszyć używając iOS-a? Wystarczy zainstalować aplikacje Dial.Dial zaopatruje iOS-a w możliwość szybkiego wywoływania treściwego okna (screen wyżej), za pomocą którego można ekspresowo nadać SMS-a lub zadzwonić na wybrany numer.

Po zainstalowaniu Dial należy wybrać jedną z dwóch dostępnych akcji, która zostanie zastąpiona nową funkcją Dial. Do wyboru jest akcja wywołująca pasek multitaskingu lub akcja wywołująca Siri. Po dokonaniu zamiany, jeżeli np. okno Dial będzie pojawiało się po wykonaniu czynności normalnie uruchamiającej Siri, poprzednia funkcjonalność tej czynności będzie niedostępna. Nie oznacza to jednak, że nie można sprawić, aby jedna akcja wywoływała np. zarówno pasek multitaskingu, jak i okno Dial.

Aplikacja ma jednak pewnego minusa. Otóż nie współpracuje ona z książką telefoniczną. Oznacza to, że chcąc wysłać SMS-a czy wykonać ekspresowe połączenie, musisz znać numer potencjalnego odbiorcy na pamięć.

Dial można pobrać z Cydii za dolara.