DataMan – lepsza kontrola nad pakietami internetowymi

Paweł 20 września 2012 0

Przeważnie w ramach każdego abonamentu do dyspozycji mamy pewną ilość danych jakie możemy wykorzystać do darmowego surfowania po Sieci. Niestety, gdy pakiet się skończy, jesteśmy obarczani regularnymi opłatami za korzystanie z mobilnego internetu i kwoty te nie są małe. Jak więc lepiej się pilnować i nie dopuszczać do przekraczania pakietowych limitów? W przypadku iOS-a wystarczy zainstalować aplikację DataMan.Jest to niesamowicie proste w obsłudze narzędzie, które działając w tle oblicza ile danych transferujemy przez WiFi lub sieć komórkową. Na ekranie głównym wyświetlane są osobno informacje dla Sieci WiFi i komórkowej. Można podejrzeć, ile przez każdą sieć danych wysłano, a ile odebrano.

Dodatkowo, w ustawieniach aplikacji można określić dzień rozliczeniowy oraz ilość danych jaka przysługuje w abonamentowym pakiecie internetowym. Gdy to zostanie ustawione, można włączyć jedno, dwa, tryz lub nawet cztery powiadomienia które będą wyświetlane po przekroczeniu konkretnego progu procentowego. Np. można ustawić, aby komunikat pojawił się po wykorzystaniu 20% danych z pakietu itd.

Oprócz tego procentowe zużycie wyświetlane jest na ekranie głównym aplikacji, a wybierając przycisk w górnym prawym rogu ekranu będzie można sprawdzić raport wykorzystanie danych z poprzednich miesięcy.

Ta trywialna wręcz aplikacja dostępna jest bezpłatnie w App Store.