Co mówi o tobie kolor twojej Lumii?

Paweł 2 czerwca 2012 0

Cechą charakterystyczną telefonów Nokii z serii Lumia jest m. in.  ich kolorowe wykończenie. Każdy smartfon, oprócz czarnego panelu przedniego, zarówno z tyłu, jak i po bokach ma obudowę w jednej z czterech opcji kolorystycznych: czarna, niebieska, czerwona oraz biała. Jeżeli jesteś posiadaczem Lumii, to przyszło ci kiedykolwiek do głowy, aby zastanowić się, co kolor twojej zabawki mówi o tobie?Na blogu conversations.nokia.com pojawił się dość interesujący tekst, w którym z psychologicznego punktu widzenia autor objaśnia, co wybrany kolor Lumii o Tobie mówi.

Psycholodzy zajmujący się kolorami wierzą, że to nie my wybieramy interesujące nas kolory, to one nas wybierają.

„Za każdym razem gdy wybierasz jakiś kolor, dajesz wyraz temu, co dzieje się w twojej głowie, mimo że nie zdajesz sobie z tego sprawy.” – twierdzi psycholog Angela Wright. „Około 80% wyborów kolorów dokonywanych jest podświadomie”.

Co więc mówi o tobie kolor posiadanej przez ciebie Lumii?

Niebieski

Wersja błękitno-niebieska, wykończona matowym materiałem, już na początku była w myślach twórców Lumii. Nawiązując do słów Angeli, która pracuje dla londyńskiej firmy Color Affects, jest to kolor, który oddaje intelektualną i rozważną naturę. „Generalnie, jest to inspirujący kolor, ponieważ jest bardzo wyważony. Sądzę, że to ludzie szczęśliwi wybraliby ten kolor.”

„Jednakże ma on wiele właściwości, bo jest bardzo interesująca kombinacja kolorów. On ci przekazuje, że wiesz co robisz i przemyślałeś wiele rzeczy. Kolor czerwony działa na fizyczność, a niebieski na umysł, przy czym pomaga ci skupić swoje myśli i oczyścić umysł.

Rzecz w niebieskim smartfonie polega na tym, że wiesz, że będzie ci się z nim bardzo dobrze pracować.”

Biały

Stefan z Nokii powiedział nam, że wykończenie w stylu ceramiczno-połyskującym dodaje Nokii Lumii 900 nutę wyrafinowania. Psycholog idzie jednak o krok dalej, twierdząc, że białe urządzenie oddaje wrażenie wyrafinowanego miłośnika smartfonów o wysokich standardach.

„Biały odzwierciedla wszystkie kolory, więc jeżeli masz na sobie białe ciuchy, to właściwie tworzysz coś na kształt mocnej bariery. To coś na zasadzie „nie dotykać mnie”, ale w przypadku smartfona jest to manifest, który bardziej wyraża „nie dotykać tego, to moje!

Obnosząc się z białym, błyszczącym smartfonem mówisz: „mam swoje standardy”.

Czerwony

Wykończenie w kolorze fuksji (przyp. red. czerwony) skłania się bardziej ku zmysłom naszych czytelniczek. Czerwony, jak twierdzi nasz psycholog, imituje pielęgnację, troskę o przetrwanie gatunku. Tyle wiemy. Jednakowoż jeżeli chodzi o kolor magneta (przyp. red. różowy) czy inny podobny do fuksji, to Angela ostrzega, że faceci powinni mieć się na baczności.

„Magneta, jeżeli jest bardzo nasyconym kolorem, jest kolorem wojującego feminizmu. Jest to mocna deklaracja agresywnej strony kobiecości. Tak więcej ten telefon jest dla kobiet, dla ich sympatyków lub być może dla tych, którzy są nieco przerażeni feminizmem i chcą się w pewien sposób z nimi zintegrować.”

Czarny

Czarny wydaje się być bardziej wyrafinowanym i pewnym wyborem, ale prawda jest taka, że często może być wykorzystany jako koc bezpieczeństwa”

„Czarny to kumulacja wszystkich kolorów, więc tworzy ochronę. Nie jest to w żaden sposób związane z mroczną osobowością czy czymkolwiek w tym stylu, ale może dawać wyraz bezpiecznego wyboru.”

Ktokolwiek z was posiada telefon Nokia Lumia? Jeżeli tak, to w jakim kolorze?