CarTunes – odtwarzacz dla iOS w pełni obsługiwany gestami

Paweł 11 października 2012 0

Jeżeli wygląd cenisz sobie bardziej niż użyteczność, dbasz o muzyczne tagi w swoim muzycznym odtwarzaczu i uwielbiasz słuchać muzyki na swoim iOS-ie, to specjalnie dla ciebie w App Store pojawiła się aplikacja CarTunes, która jest bardzo efektownym odtwarzaczem muzycznym, kompletne obsługiwanym przez gesty.Uruchamiając aplikację po raz pierwszy zostaniesz szybko przeszkolony jak z niej korzystać. Naciśnięcie na ekranie skutkuje rozpoczęciem odtwarzania lub pauzą. Przesunięcie w lewą stronę zmianę utworu na następny, przesunięcie w prawo – poprzedni, a natężnie dźwięku zwiększa się poprzez gest naciśnięcia na ekranie, przytrzymanie i przesunięcie kolorowej poświaty w górę (aby zwiększyć) lub w dół (aby zmniejszyć).

Jeżeli wszystkie tagi masz odpowiednio przypisane do każdego utworu (tj. nazwy utworów, nazwy wykonawców, okładki itd.), to korzystanie z CarTunesa będzie czystą przyjemnością.

Aplikacja jest naprawdę minimalistyczna. U góry jej ekranu wyświetlany jest pasek postępu odtwarzania, który, podobnie jak czcionka z nazwą utworu i nazwą albumu, przybiera kolor zbliżony do koloru okładki. Jeżeli na okładce pojawiają się elementy różu – elementy są różowe. Jeżeli okładka ma żółte akcenty – elementy będą żółte.

Aplikacja naprawdę super wygląda i tak samo funkcjonuje. Rozpoczęte przy jej pomocy odtwarzanie będzie aktywne nawet po zminimalizowaniu aplikacji czy uśpienia telefonu. Wszystkie grafiki zostały zoptymalizowane pod kątem ekranów Retina (iPhone’a 5 włącznie), jest optymalizacja dla iPada oraz obsługa trybu horyzontalnego.

A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że CarTunes dostępny jest całkowicie bezpłatnie w App Store.