Bokehful – jeżeli Instagram to za mało

Paweł 23 lipca 2012 0

Instagramowy szał nie ustaje. Po wcieleniu spółki w facebookowe szeregi, a także udostępnieniu androidowej odsłony programu, Instagram zaczął przeżywać drugą młodość. Ale czy skoro wszyscy korzystają z tego samego, a ktoś trwa w wiecznej pogoni za oryginalnością, to nie czas rozejrzeć się za alternatywami? Idealnym ekwiwalentem Instagramu może być Bokehful.Nazwa aplikacji wywodzi się od fotograficznej techniki bokeh. Jest to zabieg, w którym fotograf nie tylko dba o pierwszy plan zdjęcia, ale także bierze pod uwagę to, co dzieje się w tle, poddając background różnym zabiegom. Można stwierdzić, że podobnie działa Bokehful. Zadaniem tej aplikacji jest dodawanie do zdjęć z iOS-a charakterystycznych rozmyć, błyszczących elementów, które ożywią niejedno zdjęcie.

Aplikacja oferuje użytkownikom całkiem pokaźny warsztat z narzędziami. Oficjalna lista funkcji prezentuje się następująco:

  • rysowanie świetlnych efektów bokeh bezpośrednio na zdjęciach;
  • dostępne następujące kształty: serduszka, okręgi, gwiazdki lub sześciokąty;
  • wiele kolorowych gradientów do wyboru;
  • możliwość określenia kierunku gradientu;
  • zapisywanie w pełnej rozdzielczości;
  • możliwość dzielenia się efektami prac na Instagramie, Facebooku. Twitterze, Tumbrlu itd.

Efekty aplikacji można podziwiać na karcie aplikacji w App Store. Aplikacja dostępna jest całkowicie za darmo i jest pozycją obowiązkową dla każdego, kto lubi eksperymentować ze zdjęciami.