Bezprzewodowe transferowanie muzyki z jednego iUrządzenia do drugiego

Paweł 6 grudnia 2011 0
Bezprzewodowe transferowanie muzyki z jednego iUrządzenia do drugiego

Znaczna większość użytkowników Androida może pochwalić się możliwością dzielenia się plikami przez Blutetooth. Można wysyłać do innych telefonów z tą samą platformą, do komputerów itd., lecz nie można do iPhone’ów. Oraz iPhone’y plików wysyłać nie mogą. Władze Apple’a postanowiły, że właściciele ich smartfonów nie będą mieli możliwości dzielenia się plikami z innymi przez Bluetooth. A jeśli chodzi o muzykę, to wcale nie będą mieli bezpośredniej możliwości się nią dzielenia. Tak już jest od lat i nie zapowiada się, aby koncern miał porzucić swoją taktykę.Zmienia się jednak API iOS-a, a co za tym idzie – zmieniają się możliwości aplikacji w App Storze. Deweloperzy mają przyzwolenie na tworzenie programów, które coraz bardziej ingerują w bibliotekę muzyczną. Dzięki temu powstała aplikacja Sprd The Note, która umożliwia wymianę piosenek pomiędzy jednym iUżytkownkiem (właścicielem iPhone’a, iPada lub iPoda touch) a drugim.

Proces ten odbywa się poprzez Wi-Fi lub maile. Jeżeli zarówno nadawca, jak i odbiorca pliku są podłączeni do tej samej Sieci Wi-Fi, to wysyłanie jest znacznie szybsze i prostsze.

Aplikacja działa w ten sposób, że użytkownik najpierw musi dodać do „biblioteki” aplikacji utwory z natywnego odtwarzacza urządzenia – nie można bezpośrednio przesyłać utworów. Gdy te już zostaną dodane, wybiera się stosowną opcję i podejmuje przesyłu danych do drugiego urządzenia. Niestety, odbiorca nie ma możliwości zapisania pliku w bibliotece muzycznej - może go odtwarzać wyłącznie w aplikacji.

Dodatkowym plusem darmowej aplikacji Sprd The Note jest funkcja tworzenia i przesyłania krótkich notatek głosowych. Można to co prawda wykorzystać jako walkie-talkie bądź zwykły dyktafon, ponieważ wszystkie zarejestrowane komunikaty są zapisywane.