Automatyczne przesyłanie zdjęć na Facebooka także w iOS-ie

Paweł 20 listopada 2012 0

Pamiętacie jak we wrześniu pisaliśmy o nowej funkcji androidowego Facebooka, służącej automatycznemu udostępnianiu zdjęć z telefonów i tabletów do niebieskiego portalu? Coś podobnego zaobserwowali ostatnio użytkownicy iOS-a.Redaktorzy serwisu TechCrunch zwracają uwagę, że nowa funkcja Facebooka dla iOS-a dostępna jest wyłącznie dla wybranych użytkowników. Zaobserwowali oni dodatkowe opcje w swoich aplikacjach, dzięki którym zdjęcia zdjęcia z iPhone’ów czy iPadów mogą być ekspresowo udostępnione na Facebooku. Przedstawiciele niebieskiego portalu swoją funkcję opisują dość treściwie:

Gdy włączysz synchronizację zdjęć, Twoje zdjęcia z telefonu zostaną zapisane w prywatnej sekcji zdjęć Facebooka. Możesz łatwo dzielić się zsynchronizowanymi zdjęciami na osi czasu przy pomocy komputera, komórki czy jakiegokolwiek innego urządzenia.

Facebook przyzwyczaił nas już do tego, że zanim uruchomi nową funkcję, najpierw udostępnia ją bez wcześniejszych ogłoszeń wybranym użytkownikom, dzięki czemu Siecć dowiaduje się o kolejnych eksperymentach niebieskiego portalu. Tak oto dowiedzieliśmy się o pracach nad kolejną funkcją Facebooka.

Jeżeli niebieski portal udostępni automatyczne przesyłanie zdjęć, to zyska miano najpopularniejszego serwisu hostującego zdjęcia na świecie, detronizując Dropboxa, Picassę, Instagram czy iClouda.

A jak aktywować opisywaną nowość na iOS-ie? Jak czytamy w dziale pomocy Facebooka:

Z poziomu aplikacji:

  • Przejdź do osi czasu
  • Dotknij opcji Zdjęcia
  • Dotknij opcji Synchronizuj w dolnej części sekcji Zdjęcia. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Z poziomu komputera:

  • Przejdź do osi czasu
  • Kliknij pozycję Zdjęcia
Kliknij pozycję Zsynchronizowane z telefonu w górnej części sekcji Zdjęcia. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.
U mnie dziwnym trafem opisane wyżej opcje są niedostępne, ale z pewnością zmieni się to w ciągu najbliższych tygodni.