Dezaktywacja kodu odblokowującego iOS po podłączeniu do Wi-Fi

Paweł 29 listopada 2011 0
Dezaktywacja kodu odblokowującego iOS po podłączeniu do Wi-Fi

Bardzo lubimy, gdy nasze podręczne gadżety wyręczają nas od wykonywania nawet najbardziej prozaicznych czynności. W tej kwestii bezsprzecznie wygrywa Siri, czyli sztuczna inteligencja w telefonach Apple’a, która wykonuje niemal wszystko to, o co się ja poprosi. Dzięki tej funkcji użyteczność telefonów komórkowych wzrosła o kilka poziomów. Dziś pora na kolejny program, który w pewien sposób będzie wyzwalał leniwych użytkowników od wykonywania trywialnych czynności, a mianowicie CleverPin. Dzięki niemu, jak w androidowym Taskerze, można ustawić, aby iPhone, iPod touch lub iPad automatycznie dezaktywował prośbę o podanie kodu odblokowującego urządzenie po podłączeniu się do sprecyzowanej wcześniej sieci Wi-Fi.Wielu z nas korzysta z funkcji blokady urządzenia hasłem, aby w razie dostania się zabawki w niepowołane ręce, nie uzyskano dostępu do naszych prywatnych danych. Jednak po powrocie z pracy czy szkoły nie ma już konieczności używania blokady, ponieważ „jesteśmy na swoim terenie”, a każdorazowe wpisywanie hasła jest po prostu zbędną czynnością. Po to własnie stworzono CleverPin, abyśmy nie musieli za każdym razem po powrocie z tej pracy czy tej szkoły wchodzić w ustawienia i wyłączać blokady hasłem, ponieważ aplikacja sama to zrobi, gdy tylko urządzenie połączy się z domową siecią Wi-Fi. W ustawieniach CleverPin można określić więcej niż jedną sieć, która będzie wpływała na dezaktywację blokady hasłem.

Choć to nie wszystko na co stać CleverPin. W ustawieniach tej aplikacij można też ustawić, aby funkcja blokady telefonu była dezaktywowana w następujących przypadkach:

  • gdy rozpoczniesz odtwarzania muzyki;
  • gdy podłączysz urządzenie do ładowarki;
  • gdy aktywujesz tryb samolotowy.

To wszystko jest do skonfigurowania za pomocą ustawień CleverPin. Zainteresowani tą aplikacją powinni zajrzeć do Cydia Store, gdzie jest ona dostępna za jedyne 1,99 dolara.