Arpadia – mailowe konwersacje w stylu komunikatora

Paweł 21 lipca 2011 0
Arpadia – mailowe konwersacje w stylu komunikatora

W dobie Facebooka coraz rzadziej korzysta się z usług kont pocztowych, choć maile wciąż trzeba wysyłać. Można by powiedzieć, że jakiekolwiek udoskonalanie tego typu czynności na smartfonach jest po prostu zbędne. Producenci mobilnego oprogramowania oferują nam bardzo wygodne i intuicyjne programy obsługujące konta elektroniczne, więc nie ma potrzeby rozglądać się za alternatywami. A takowe istnieją. Jeśli więc lubisz testować nowe rzeczy, to poznaj Arpadię. Krótko mówiąc, jest to aplikacja, dzięki której konwersacje mailowe na Androidzie czy iOS staną się jeszcze przyjemniejsze.Założeniem deweloperów Arpadii było stworzenie aplikacji, która na wzór różnych komunikatorów internetowych, pozwoli użytkownikom w prosty, wygodny i funkcjonalny sposób zarządzać wiadomościami e-mail. Instalując Arpadię na iPhonie czy telefonie z Androidem, będziesz miał do czynienia z aplikacją, w której wymiana maili wygląda jak zwyczajna konwersacja SMS-owa. Aplikacja świetnie integruje się z systemowym programem pocztowym i książką telefoniczną, dzięki czemu może figurować jako ekwiwalent tej pierwszej aplikacji. Efekt korzystania z Arpadii jest podobny do tego, jakbyśmy zarządzali w ciekawy sposób MMS-ami, tylko że w grę wchodzą zwykłe maile.

Największym atutem Arpadii jest to, że nawet jeśli odbiorca wiadomości nadanej z tej aplikacji nie ma zainstalowanego tego samego klienta, to i tak odbierze wysłaną wiadomość. Co prawda nie będzie ona w stylu okna Arpadii, ale wciąż będzie widzialna. Aplikacja pozwoli ci wybrać, z którego konta jako domyślnego do wysłania maili ma korzystać. Użytkownicy aplikacji mogą wymieniać między sobą materiały wideo, pliki dźwiękowe oraz pliki graficzne. Niestety, minusem programu jest to, że jeśli spróbujesz wysłać komuś maila, na przykład z utworem, to odbiorca niekorzystający z tej aplikacji nie ujrzy załącznika.

Arpadia wymaga Androida w wersji co najmniej 2.2 oraz systemu iOS 4.0. Aplikacja jest odpowiednio dostępna w Android Markecie i App Storze za darmo.