AquaBoard – efekt wody na lock screenie lub home screenie iOS-a

Paweł 21 września 2012 0

Użytkownicy iOS-a, kojarzycie aplikację Koi Pond, która robiła furorę świeżo po otwarciu App Store’a? Było to swoiste akwarium, które poza karmieniem rybek umożliwiało podziwianie wspaniałego efektu wody po naciskaniu na ekran, imitując przy tym dźwięki natury. Do Cydii zmierza bowiem narzędzie AquaBoard, które taki efekt wprowadzi na na lock screeny i home screeny urządzeń z iOS-em.AquaBoard będzie oferowało użytkownikom kilka różnych animacji. Każda z nich ma jeden cel – zrobić z naszego ekranu taflę wody, po której można swobodnie przewijać. Efekt zastosowania takiego narzędzia można podziwiać na filmiku dostępnym pod tym adresem.

Zastosowanie AquaBoard prezentuje się co najmniej fantastycznie. Obawiam się jedynie jak aktywność tego narzędzia wpłynie na zużycie procesora iUrządzenia czy nawet pamięć RAM, jednak na ocenę działania AquaBoard przyjdzie jeszcze czas.

Narzędzie będzie współpracowało z iPadem 1, iPadem 2, iPadem 3, iPhone’em 3GS, iPhone’em 4 oraz 4S. Nie wiadomo co z iPodem touch. Data premiery AquaBoard jest nieznana, choć raczej nie powinniśmy długo na nie czekać.