AppDetective – powiadomnienia o dostępności wybranych aplikacji dla WP7

Paweł 19 maja 2012 0

Biorąc pod uwagę wygląd interfejsu, nikt nie zaprzeczy, że Windows Phone jest w tej kwestii liderem, zwłaszcza obok Androida czy iOS-a. Jednak mimo ładnego wyglądu i rosnącej popularności tego systemu, w Marketplace wciąż brakuje wielu aplikacji, które od miesięcy, czy nawet lat dostępne są dla konkurencyjnych systemów. Jeżeli więc nadużywasz wyszukiwarki Marketplace z nadzieją, że w wynikach wyszukiwania w końcu pojawi się oczekiwana przez ciebie pozycja, to mamy dla ciebie pewne ułatwienie – darmową aplikację AppDetective.Jej rola jest dość trywialna, ponieważ polega na cyklicznym przeszukiwaniu platformy Marketplace celem znalezienia oczekiwanej przez ciebie aplikacji.

Na ekranie głównym aplikacji wyświetlane są tzw. app queries. Jest to lista aplikacji, których dostępność jest sprawdzana przez AppDetective. Do app queries możesz dodać tyle pozycji ile tylko zapragniesz. Oczekujesz nawigacji TomToma? Dodaj do listy zapytanie TomTom. Czekasz na Instagrama? Dodaj Instagram itd. A jeżeli nie wiesz jak ma się nazywać oczekiwana przez ciebie aplikacja, ale znasz jej funkcjonalność i jest to, przykładowo, przechowywanie danych w chmurze, to zamiast nazwy aplikacji możesz wpisać cloud storage i AppDetective będzie szukać za aplikacjami, które zawierają tę fazę w nazwie lub opisie.

Przy każdej pozycji na liście app queries wyświetlana jest jakaś liczba, która jest tożsama z ilością dostępnych wyników wyszukiwania w Marketplace dla danego zapytania. Po jej naciśnięciu będziesz miał dostęp do dwóch ekranów: new lub false positive. Ten pierwszy będzie prezentował listę nowych w Marketplace aplikacji, w których opisie/nazwie jest sprecyzowana przez ciebie fraza. false positive to ogólne wyniki, jakie pojawiają się w Marketplace po wpisaniu interesującej cię frazy.

W ustawieniach aplikacji możesz określić kraj, dla którego ma być przeszukiwany Marketplace, a także zdefiniować czas, jak często AppDetective ma szukać za aplikacjami. Oprócz tego dostępna jest opcja działania w tle, sprawdzania wyników tylko przez Wi-Fi, czy ustawienia przypomnień, abyś nie zapomniał sprawdzić swojej listy wyszukiwań.