Angry Birds na ekranie komputera

Paweł 19 maja 2011 0
Angry Birds na ekranie komputera

Trudno znaleźć dzisiaj kogoś, kto posiada smartfona z Androidem, iOS-em czy inną popularniejszą platformą i przy tym nie kojarzy gry Angry Birds. Ten hit, wybijając się jakiś czas temu w App Storze, dziś bije wszelakie możliwe rekordy popularności. Ostatnio jednak studio Rovio Mobile, sprawujące pieczę nad omawianą grą, postanowiło rozszerzyć horyzonty platformowe, na których można uruchomić Angry Birds i tym oto sposobem gra zawitała również na komputery. Jak w nią zagrać?Zacznijmy od tego, że aby móc w ogóle uruchomić grę, trzeba zaopatrzyć się w przeglądarkę Google Chrome. Następnie należy wejść na wskazany adres (platforma z dodatkami do Chrome) i wybrać opcję Install, celem zainstalowania dodatku Angry Birds. Wówczas zostaniesz poproszony o podanie swoich danych logowania do konta Google’a, a następnie zainstalowany dodatek pojawi się w galerii dodatków Chrome, skąd będziesz mógł uruchomić grę.

Aplikacja oferuje dwa różne poziomy plansz, choć twórcy planują dodać ich jeszcze kilka. W ustawieniach możesz określić jakość obrazu (SD lub HD), a także wyciszyć niepotrzebnie odtwarzane dźwięki. Grając w Angry Birds na komputerze odniesiesz wrażenie, jakbyś grał na dużym telefonie.

Jeśli pakiet plansz dostępnych w desktopowej wersji Wściekłych Ptaków nie jest dla ciebie wystarczający, to pamiętaj, że zawsze możesz ściągnąć grę z App Store, Android Marketu, Ovi Store, Marketplace i wielu innych platform, a te zawierają pokaźną ilość leveli. Studio Rovio Mobile zadbało o to, aby każdy mógł porzucać ptaszkami.