Android jako bezprzewodowa kamerka internetowa

Paweł 16 lutego 2011 0
Android jako bezprzewodowa kamerka internetowa

W dzisiejszych czasach zamiana komórki w kamerkę internetową jest chlebem powszednim. Już kilka lat temu można było  podłączać telefony z Symbianem do komputera i wykorzystywać ich aparaty jako kamery. Z takiej samej funkcjonalności mogą korzystać dziś użytkownicy Androidów. Co więc należy zrobić, aby pomyślnie zamienić smartfona z tą platformą w bezprzewodową kamerkę internetową?Najprostszym sposobem jest wyposażenie komórki w aplikację IP Webcam. Dzięki niej będziesz mógł przesyłać obraz z aparatu komórki do komputera za pośrednictwem połączenia WiFi (wymagane).

Instrukcja

  1. Pobierz z Android Marketu za darmo aplikację IP Webcam (aplikacja wymaga systemu Android w wersji co najmniej 2.2).
  2. Uruchom zainstalowany program i wprowadź odpowiadającą ci konfigurację (nie musisz wypełniać pola Login i Password – określ jednak rozmiar przesyłanego obrazu, jakość oraz ilość klatek na sekundę).
  3. Upewnij się, że zarówno komputer, jak i Android są podłączone do tej samej sieci WiFi.
  4. Aplikacja IP Webcam po chwili powinna wyświetlić krótki adres internetowy i dwa przyciski: Start server oraz Stop server. Wybierz tę pierwszą opcję.
  5. Wprowadź w polu adresu przeglądarki internetowej komputera adres, który wyświetliła aplikacja IP Webcam.

Jeśli pragniesz używać IP Webcam w jakimś programie, na przykład komunikatorze, to upewnij się, że może on odbierać streaming wideo. Ponadto miej na uwadze, że tego typu imitacja kamerki nigdy nie zastąpi ci profesjonalnej kamery HD, którą możesz kupić w sklepie za kilkadziesiąt złotych. Obraz z kamerki telefonicznej może być lekko niewyraźny, a momentami mogą wystąpić slajdowania obrazu.