Android Ice Cream Sandwich dla Motoroli XOOM

Paweł 1 stycznia 2012 0
Android Ice Cream Sandwich dla Motoroli XOOM

Kontynuując ciąg poradników dotyczących instalacji najnwoszego Androida 4.0.1 na wzbranzch urządzeniach, dziś na celownik bierzemy tablet Motorola XOOM. Choć jest on bardziej popularny w Stanach niż u nas, to jednak są jednostki korzystające z jego uroków. Dlatego poniżej znajdziesz poradnik, jak zainstalować na tym tablecie najnowszego Androida Ice Cream Sandwich 4.0.3.Za tą modyfikacją stoją, jak zawsze, chłopaki z XDA Developers. Niestety, jak bywa w przypadku tego rodzaju kombinacji, system nie działa do końca sprawnie. Jak można przeczytać na łamach wspomnianego forum, system ma wiele niedociąginęć i zdecydowanie nie nadaje się do codziennego użytku. Nie działa na przykład aparat, a ogólna wydajność systemu jest na bardzo niskim poziomie – wskutek nieudostępnienia jeszcze przez Motorolę odpowiednich sterowników. Niemniej jeśli powyższe informacje nikogo nie zrażają, zapraszam do korzystania z poradnika.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych niżej instrukcji.

Na początku musisz wykonać kilka czynności we własnym zakresie, a mianowicie: odblokuj bootloader swojego tabletu, uzyskaj dostęp do roota oraz sflashuj ClockworkMod Recovery, używając ROM Manager. Jeżeli wszystko zostanie zrobione, przejdź dalej.

Instrukcja

  1. Pobierz ROM Ice Cream Sandwich w paczce .ZIP, znajdującej się na forum XDA Developers oraz pobierz Google Apps for ICS (pod tym samym linkiem co ROM). Pobrane pliki przenieś bezpośrednio na kartę pamięci.
  2. Uruchom ROM Manager i naciśnij Reboot into Recovery. Twój tablet wówczas powinien uruchomić się w trybie Recovery. Jeżeli operacja się nie powiodła, powtórz ją.
  3. Z poziomu ClockworkMod Recovery (CMR) wybierz opcję wipe data/factory reset, wipe cache oraz wipe dalvik cache.
  4. Wykonaj flash Twojego nowego Androida poprzez install zip from sdcard > choose zip from sd card > <wybierasz plik z pobranym ROM-em>.
  5. Podobnie, aby zainstalować aplikacje Google’a: install zip from sdcard > choose zip from sdcard > <paczka z plikami google’a>.

Więcej informacji na temat poradnika można zaczerpnać na forum XDA Developers, pod wskazanym wyżej adresem.