Aktywowanie możliwości zarządzania EDGE w Lumii 900

Paweł 5 maja 2012 0

Nokia prze do przodu z wydawaniem kolejnych smartfonów, jednak czasami zapomina do końca dopracować te już udostępnione. Ostatnim krzykiem mody u norweskiego koncernu jest Nokia Lumia 900. Jest to pierwszy na rynku telefon z Windows Phone’em, obsługujący standard LTE. Bardzo miło jest widzieć jak Nokia rozbudowuje specyfikacje swoich smartfonów. Szkoda jednak, że implementowane nowości są nijak do ruszenia, przez co użytkownicy mogą doświadczać pewne niedogodności. Mowa tutaj o standardzie LTE, który – nie oszukujmy się – gdy jest aktywny, trochę energii pochłania, a Nokia Lumia 900 w ustawieniach nie ma opcji umożliwiającej dezaktywację odbiornika LTE. Jak to zmienić?Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu nie jest trudne i nie wymaga odblokowanego oprogramowania. Wszystko wykonuje się z poziomu trybu diagnostycznego, wystarczy jedynie wpisać krótki kod i gotowe.

Instrukcja

  1. Uruchom aplikację Telefon i na jego klawiaturze wpisz numer ##3282# – spowoduje to uruchomienie trybu diagnostycznego.
  2. Nawiguj do ustawień otwartego trybu poprzez menu u dołu ekranu.
  3. W ustawieniach naciśnij na polu Network type i wybierz jedną z trzech dostępnych opcji.
  4. Naciśnij wstecz.
  5. Po powrocie głównego menu trybu diagnostycznego zobaczysz komunikat ToggleENS (REBOOT) - naciśnij go.
  6. W nowo otwartym menu wybierz przycisk Start. Nie rób nic przez 10 sekund, po czym naciśnij Stop.
  7. Poczekaj chwilę aż urządzenie uruchomi się ponownie. Wejdź do ustawień telefonu, ustawień sieci, i zobacz, czy dostępny jest przycisk E, umożliwiający aktywację trybu EDGE.

Po aktywacji trybu EDGE musisz mieć na uwadze, że wskaźnik sygnału telefonu nie będzie dokładnie odzwierciedlał mocy sygnału telefonu, dlatego po prostu go ignoruj. Oczywiście aby zarządzać aktywnością EDGE nie musisz powtarzać wszystkich zapisanych wyżej kroków – wystarczy małe tournee do ustawień.

Wyżej opisany zabieg nie wpływa na gwarancję urządzenia, a jego stosowanie nie powinno w żaden sposób zaszkodzić działaniu telefonu. Mimo to redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych wyżej instrukcji.