Aktywacja MMS-ów w Samsungu Focus i Omni 7

Paweł 11 września 2011 4
Aktywacja MMS-ów w Samsungu Focus i Omni 7

Jak wielu z was wciąż używa funkcji o nazwie MMS? Moim zdaniem dzisiejsze możliwości smartfonów, w połączeniem z niskimi cenami za internet w telefonie skutecznie wyparły tę formę komunikacji, a jej miejsce zastąpiły maile. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że są ludzie, którzy wciąż korzystają z MMS-ów, dlatego też jeśli pośród nich są posiadacze Samsunga Focus lub Samsunga Omni 7, to poniżej znajdą oni wyjaśnienie, jak pomyślnie aktywować tę usługę na wskazanych urządzeniach.Dosłownie dwa dni temu pisałem o trybach diagnostycznych w systemie Windows Phone 7. Jeśli czytałeś ten poradnik i sprawdziłeś funkcję twojego trybu diagnostycznego, to już pewnie wiesz jak aktywować MMS-y. Jeśli nie, zapraszam do lektury poniżej.

Instrukcja

  1. Uruchom diagnostyczny na jednym ze smartfonów wymienionych wyżej kodem ##634#. Jego aktywacja spowoduje wyświetlenie charakterystycznej klawiatury numerycznej.
  2. Wpisz następujący kod 40*047#3. Po jego zatwierdzeniu ukaże się następujący ekran:
  3. Zatwierdź operację przyciskiem ok. Spowoduje to zrestartowanie urządzenia i uruchomienie już z aktywnym systemem wiadomości MMS.

Pamiętaj, że do poprawnego działania usługi potrzebujesz jeszcze określić dane dostępowe oraz mieć aktywną usługę po stronie operatora.