AirFoto – łatwa wymiana zdjęć miedzy komputerem a iOS-em

Paweł 12 października 2012 0

Sposobów na wymianę zdjęć między iPhone’ami czy iPhone’ami a komputerami jest od groma. W App Store znajdziecie setki aplikacji, które w taki czy inny sposób pozwalają dzielić się zdjęciami. Ale jeżeli mimo to wciąż nie znalazłeś swojego ideału, a systemowe transferowanie zdjęć nie jest dla ciebie, to być może zechcesz przyjrzeć się aplikacji AirFoto.Jej zadaniem jest pozwolić ci ekspresowo przesyłać zdjęcia między urządzeniami iOS a komputerem. Wszystko odbywa się przy pomocy połączenia Wi-Fi, nie są wymagane żadne synchronizacje, a wszystko działa naprawdę szybko i wygodnie.

Po ściągnięciu AirFoto z App Store’a trzeba też zainstalować klienta aplikacji na komputerze. Gdy obie aplikacje będą naraz uruchomione, przy pomocy komputerowego klienta należy wskazać foldery z grafikami, jakie chcemy udostępnić smartfonowi. Wówczas w mgnieniu oka na ekranie urządzenia pojawi się urządzenie, z którego udostępniane są elementy.

Naciśnięcie na jego nazwie spowoduje możliwość wyboru udostępnianego folderu, dzięki czemu uzyskasz ekspresowy widok na wszystkie udostępniane zdjęcia. Możesz je bez problemu zapisać w urządzeniu z iOS-em, udostępnić na Facebooku czy wysłać mailem.

Minusem aplikacji może być to, że dzięki niej można jedynie mieć dostęp do zdjęć na komputerze. Jednak sposób transferowania danych jest tak wygodny, że nikt nie powinien na niego narzekać.

Aplikację AirFoto naprawdę warto wypróbować, chociażby z uwagi na to, że dostępna jest w App Store za darmo.