500 milionów aktywowanych Androidów

Paweł 12 września 2012 0

Kilka dni temu na łamach HelpGSM przyjrzeliśmy się nieco temu, jak mobilna platforma radzi sobie na rynku, prezentując najnowsze statystyki. Nie wiedzieliśmy wówczas ile do tej pory urządzeń z Androidem aktytowano. Dziś już wiemy – ponad 500 milionów.Takie dane upublicznił Hugo Barra na swoim profilu Google+. Jednak to jeszcze nie wszystko. Pracownik Google’a dodał, że dziennie odnotowuje się około 1,6 miliona aktywacji sprzętu z Androidem. Dużo? Bardzo.

Przyjmijmy, że na całym świecie jest 6 miliardów ludzi. Mając na uwadze wskazaną wyżej liczbę nietrudno wywnioskować, że jeden na dwunastu osobników tej planety korzysta z urządzenia działającego pod kontrolą Androida. Przynajmniej teoretycznie, bo Barra nie zdefiniował, czy te 500 milionów dotyczy aktywnych urządzeń z Androidem, czy licznik bije od początków platformy i uwzględniono także nieużywany już sprzęt.

Jedno jest pewne – Android jest dziś wszędzie. Jedni go kochają, inni nienawidzą, mimo to bezsprzecznie jest najpopularniejszą platformą mobilną na rynku.

źródło