5 aplikacji do udostępniania zdjęć z iOS

Paweł 24 maja 2011 1
5 aplikacji do udostępniania zdjęć z iOS

Zarządzanie przechowywaniem zdjęć iPhone’a nigdy nie było mocną stroną Apple’a. Na szczęście mamy App Store i niemal 400 000 dostępnych różnych aplikacji, które znacznie rozszerzają możliwości systemu. W App Storze znajdziemy również grono kilku programów, które nadrabiają za Apple funkcję dobrego zarządzania zdjęciami oraz wideo iPhone’a. Poniżej znajdziesz listę pięciu aplikacji, które znacznie ułatwią ci eksportowanie oraz importowanie zdjęć.1. Dropbox

Mogę spokojnie powiedzieć, że Dropbox jest najlepszą aplikacją przystosowaną do zarządzaniem zdjęciami w chmurze. Bez najmniejszych problemów możesz importować zdjęcia lub materiały wideo do swojej przestrzeni Dropboxowej, którą oferuje nam usługa. Do importowanych zdjęć z iPhone’a (a można tego dokonywać przez WiFi, 3G, a nawet EDGE) można uzyskać dostęp poprzez stronę internetową, odpowiednią aplikację na komputery a także aplikacje na innych platformach komórkowych. Uploadujesz z iPhone’a i odbierasz dosłownie wszędzie, a to wszystko bez jakichkolwiek opłat. Dropbox jest pozycją obowiązkową każdego urządzenia z iOS, ponieważ po odpowiednim odblokowaniu oprogramowania, aplikacja Dropbox pozwoli ci udostępniać na swoje konto nie tylko zdjęcia wideo, ale wszystkie pliki iOS, do których uzyskujesz dostęp na przykład poprzez aplikację iFile.

2. PicBox

PicBox jest idealnym ekwiwalentem aplikacji Dropbox jeśli chodzi o udostępnianie zdjęć. Jeśli nie uśmiecha ci się uploadować każdej fotografii lub wideo z osobna, to koniecznie pobierz PicBoxa. Zadaniem tej aplikacji jest ekspresowe przesyłanie całej zawartości Rolki z aparatu na wskazane konto Dropbox. Podczas udostępniania materiałów możesz określić, czy chcesz udostępnić wyłączenie zdjęcia czy również wideo, a wszystko to za pomocą jednego przycisku. Udostępnione obrazy zostaną zapisane w folderze Picbox/iPhone. Niestety, za pośrednictwem tej aplikacji nie można później przywrócić wszystkich materiałów jednym kliknięciem – PicBox działa tylko w jedną stronę, choć czego się spodziewać po aplikacji dostępnej za darmo.

3. Remote Snap

Remote Snap to już nieco inna kategoria aplikacji. Instalując tę pozycję, otrzymujesz możliwość ekspresowego synchronizowania zdjęć iPhone’a z pecetem lub systemem Mac. Wystarczy ściągnąć ten program na iPhone’a (2,39€) oraz jej klienta na komputer, następnie odpowiednio sparować urządzenie z komputerem po czym będzie można rozpocząć bezprzewodową wymianę danych. Oczywiście nie musisz od razu przesyłać wszystkich obrazów – klient Remote Snap pozwala także na przeglądanie zawartości galerii iPhone’a.

4. PhotoSync

PhotoSync jest bardzo rozbudowanym programem, oferujący udostępnianie zdjęć z galerii iPhone’a na wiele sposobów. Dzięki niej będziesz mógł nie tylko przesyłać obrazy i wideo na komputer, ale również do innego iPhone’a, iPada czy iPoda touch. Ponadto PhotoSync pozwala udostępniać zdjęcia w serwisie Flickr i Dropbox, jednak do tego polecam jedną z pozycji wymienionych wyżej. Istotnym atutem PhotoSync jest możliwość wysyłania zdjęć do innych urządzeń nie tylko przez WiFi, ale również Bluetooth. Cena to jedyne 1,59€.

5. CameraSync

Zauważcie, że niemal wszystkie opisane wyżej aplikacja oferują niemal tę samą funkcję. Pora więc na lekki powiew świeżości o nazwie CameraSync (1,59€). Zadaniem tej aplikacji, dla odmiany, jest udostępnianie zdjęć nie do komputera czy innych urządzeń z Apple iOS, ale do różnych serwisów zajmujących się hostingiem zdjęć. Dzięki niej udostępnisz zdjęcia w poszczególnych serwisach: Dropbox, iDisk, dowolny serwer FTP , Amazon S3 bucket, Flickr lub Box.net. Ogromną zaletą CameraSync jest możliwość uploadowania zdjęć w tle, co oznacza, że podczas przesyłania możesz na przykład grać w swoją ulubioną grę.