20 ciekawych aplikacji dla Windows Phone 7

Paweł 27 lutego 2011 0
20 ciekawych aplikacji dla Windows Phone 7

Pomimo tego, że nieczęsto mówi się o aplikacjach dostępnych dla Windows Phone 7, w Windows Marketplace jest kilka naprawdę ciekawych pozycji, obok których nie można przejść obojętnie. Dlatego też postanowiłem zaprezentować listę dwudziestu programów w Marketplace, której powinien przyjrzeć się każdy użytkownik systemu Windows Phone 7. 1. Flickr Manager – Dzięki tej aplikacji uzyskasz szybki dostęp do twojego konta w serwisie Flickr. Flickr Manager umożliwia szybkie wysyłanie zdjęć do serwisu, komentowanie, ocenianie czy oznaczanie wybranych elementów jako ulubione. Cena: za darmo.
 2. Google Voice – Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja umożliwia wykonywanie połączeń głosowych pomiędzy kontaktami Google. Co prawda jest to nieoficjalne wydanie Google Voice od giganta z Mountain View, ale aplikacja spisuje się doskonale. Cena: 2,99$
 3. Adobe Reader - Tej pozycji nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Instalując w telefonie Adobe Reader zyskasz możliwość otwierania plików PDF jako załączniki z maila czy jako kompletne strony internetowe. Aplikacja wspaniale reaguje na gesty multitouch. Cena: za darmo.
 4. Skyfire Mobile – Jest to idealna alternatywa dla systemowej przeglądarki Windows Phone 7. Aplikacja oferuje pełne wsparcie dla Flasha 10.1 oraz Silverlight 2.0. Dzięki niej możesz przeglądać wideo w oknie przeglądarki, ekspresowo dzielić się linkami ze znajomymi czy nawet odtwarzać internetową muzykę. Cena: za darmo.
 5. Wallpapers - Ta pozycja jest dostępna nie tylko w Marketplace, ale również App Store czy Android Market. Dzięki niej uzyskujesz dostęp do ponad 8 000 tapet, podzielonych odpowiednio na 50 różnych kategorii. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Cena: za darmo.
 6. Weather Bud - Jeśli często sprawdzasz pogodę, to ta aplikacja jest dla ciebie. Dzięki niej będziesz mógł sprawdzić warunki atmosferyczne w konkretnym czasie dla konkretnej lokalizacji. Uzyskasz dostęp do widoku z kamer i nie tylko. Ponadto umieszczenie ikony tego programu na ekranie głównym WP7 spowoduje, że będziesz miał temperaturę dla konkretnej lokalizacji cały czas przed oczami. Cena: za darmo.
 7. Shazam - O tej aplikacji obszernie pisałem w innym artykule na HelpGSM. Shazam umożliwia szybką detekcję nazwy aktualnie odtwarzanego utworu. Wystarczy przyłożyć telefon z uruchomionym Shazamem, zeskanować próbkę, przesłać na serwer i gotowe. Cena: za darmo.
 8. MusixMatch- Jak już jesteśmy przy muzyce, to nie sposób nie wspomnieć o MusixMatch. Ta aplikacja umożliwia ekspresowe wyświetlenie tekstu wybranej piosenki. Wyszukiwanie może odbywać się również w ten sposób, że uruchomisz odtwarzanie w odpowiednim programie na WP7, a następnie przejdziesz do MusicMatch i program od razu wyświetli słowa do odtwarzanego utworu. Cena: za darmo.
 9. Kindle – Amazon wydał niegdyś aplikację Kindle dla Windows Phone 7, aby za jej pośrednictwem użytkownicy tego systemu mieli dostęp do ponad 750 000 różnych książek, dostępnych w sklepie Amazon Kindle. Cena: za darmo.
 10. Password Padlock – Miewasz problemy z zapamiętywaniem haseł? Ta aplikacja została stworzona specjalnie dla ciebie! Dzięki niej będziesz mógł spisać wszystkie swoje hasła dostępowe. Teraz wystarczy, że będziesz pamiętać tylko te jedne hasło, pozwalające na wgląd do bazy Password Lock. Cena: 0,99$.
 11. Seesmic – Ta pozycja jest dla wszystkich użytkowników uzależnionych od serwisów społecznościowych. Jeśli bardzo często korzystasz z Twittera czy Facebooka, to dzięki Seesmic będziesz mógł szybko sprawdzić, co znajomi publikują na Twitterze czy Facebooku. Jeśli oni też korzystają z Seesmic, to będziesz mógł ich nawet śledzić na mapie. Cena: za darmo.
 12. Picture Lab - Jeśli lubisz dodawać różne efekty i filtry do zdjęć, to jeśli chodzi o system Windows Phone 7, do tego najlepiej nadaje się aplikacja Picture Lab. Oferuje ona 20 różnych efektów graficznych, które możesz dowolnie stosować na zdjęciach. Cena: 1,99$.
 13. Media control - Zdarza się, że nie zawsze jesteś przy komputerze, a leci z niego muzyka i chcesz włączyć inny utwór. Wówczas stajesz przed wielkim dylematem – podchodzić i zmieniać czy zostawić. Z Media Control pojawia się trzecia opcja – bezprzewodowego zarządzania odtwarzaczem przez WiFi. Cena: 2,99$.
 14. Torrent Remote - Często korzystasz z uTorrenta? Dzięki aplikacji Torrent Remote będziesz mógł zdalnie sprawdzać stan aktualnego pobierania. Komputer może w domu ściągać pliki, a ty będąc na mieście będziesz widział, jak przebiega pobieranie. Cena: 1,99$.
 15. Wonder Reader - Ta pozycja przeznaczona jest dla użytkowników, którzy korzystają z Google Readera. Wonder Reader to najlepsza pozycja w Marketplace, która obsługuje czytnik Google. Cena: 1,99$.
 16. Flixter – Aplikacja umożliwia dostęp do pokaźnej bazy trailerów filmowych, recenzji oraz informacji o zbliżających się premierach kinowych. Niezbędnik każdego kinomana. Cena: za darmo.
 17. YouTube – Jak mogło zabraknąć tak istotnej pozycji. Dzięki tej aplikacji można przeglądać zasoby serwisu YouTube i nie tylko. Można komentować filmy, oceniać, zarządzać ulubionymi, wymieniać wiadomości z użytkownikami itd. Cena: za darmo.
 18. Last.fm – Użytkownikom korzystającym z last.fm nie trzeba przypominać, co umożliwia ten serwis. Zaś sama aplikacja pozwala słuchać dowolnych stacji radiowych, przeglądać informacje o wykonawcach, płytach, czy zbliżających się wydarzeniach. Użytkownicy WP7, w przeciwieństwie do użytkowników Androida czy iOS, nie mają żadnych ograniczeń i mogą słuchać radia last.fm do woli. Cena: za darmo.
 19. Twitter – Aplikacja skupiona na obsłudze najpopularniejszego na świecie serwisu mikroblogowego. Dzięki niej możesz przeglądać tweety znajomych, dodawać własne, komunikować się ze znajomymi itp. Cena: za darmo.
 20. Iheartradio – Tutaj również nazwa sugeruje funkcjonalność programu. Dzięki Iheartradio uzyskasz dostęp do ponad 750 internetowych stacji radiowych Cena: za darmo.

Wszystkie wymienione wyżej pozycje dostępne są w Marketplace.